Korea v pánském podání

09.03.2009 09:56

PGA Tour má druhého korejského vítěze historie. Honda Classic vyhrál Yang Yong-eun, Alex Čejka se neudržel v top ten, ale 13. místo je jeho nejlepší v sezoně.

Sedmatřicetiletý Korejec, který začal hrát golf teprve v 19 letech na driving range, kde byl na brigádě, zvítězil na PGA National v Palm Beach Gardens celkovým výsledkem –9 (68–65–70–68). O ránu porazil Johna Rollinse, ale následovník K. J. Choie, vedoucí v jednu chvíli o čtyři rány, to neměl v závěru finále snadné.

Poslední čtyři jamky hrál dosud 460. golfista světového pořadí bogey-par-bogey-par a na závěrečném pětiparu patoval po třetí ráně na green víc než patnáct metrů s kopce. Přiblížil se ovšem na méně než metr a po HSBC Champions 2006 vyhrál svůj druhý velký mezinárodní turnaj.

Yang získal s dvouletou kartou na PGA Tour prémii 1,008 milionu dolarů, kvalifikoval se na následující World Golf Championship na Doralu a také na Masters. Poslední dvě sezony musel přitom vždy hrát Q-school.

Alex Čejka ve finále zahrál 1 nad par a celkově –2 (71–66–70–71). Dělené 13. místo a prémie přes 90 tisíc dolarů však znamenají nejlepší výsledek sezony.